Zalety domów szkieletowych - czy szybka budowa to jedyna przewaga?
Budowa domu w tradycyjny sposób pochłania dużo czasu i środków. Jeśli zależy Ci na jak najszybszym postawieniu obiektu budowlanego, zainteresuj się konstrukcją szkieletową. Takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością w Ameryce i Skandynawii. Zyskuje też coraz więcej zwolenników w Polsce. Do wyboru masz wiele rodzajów domów szkieletowych. Mogą być one wykonane z różnych stylach i rozmiarach.Czym jest dom szkieletowy?
Dom szkieletowy ma drewnianą konstrukcję, którą wypełnia się izolacją termiczną i materiałem usztywniającym. Jest to dom drewniany na konstrukcji szkieletowej, która może być również drewniana lub metalowa. Główna struktura obiektu budowlanego jest wykonana z modułów drewnianych, które tworzą stabilny szkielet. Do budowy domu szkieletowego używa się drewna konstrukcyjnego, płyt OSB, płyt kartonowo-gipsowych, folii paroizolacyjnej, membrany dachowej. Z materiałów izolacyjnych korzysta się z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej lub styropianu. Elewacja może zostać zrobiona z drewna, cegły klinkierowej, tynku, paneli elewacyjnych.Na czym polega technologia budowy domu szkieletowego?
Do budowy konstrukcji ścian w domu wykorzystuje się technologię szkieletową. Buduje się je w konstrukcji platformowej lub balonowej. Na szkielet składają się drewniane belki zarówno poziome, jak i pionowe. Po jego wzniesieniu zostaje on wypełniony materiałem izolacyjnym. Warstwa ocieplenia wewnętrznego pokrywa się folią paroizolacyjną i płytami gipsowo-kartonowymi lub boazerią z drewna. Z kolei na zewnętrzną część szkieletu nakłada się folię wiatroizolacyjną oraz płyt OSB. Kolejną warstwą jest elewacja drewniana lub tynk.Jakie zalety mają domy szkieletowe?
Jedną z największych zalet domu szkieletowego jest szybki czas realizacji jego budowy. Postawienie go w stanie surowym zajmuje zaledwie kilka dni (do kilku tygodni, w zależności od stopnia skomplikowania projektu). Możesz liczyć na to, że obiekt budowlany będzie gotowy w standardzie deweloperskim za mniej więcej trzy miesiące. Krótki czas budowy przekłada się na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem wody, energii elektrycznej i robocizny. Kolejnym plusem jest zmniejszenie ilości odpadów budowlanych. Stosowane są prefabrykowane elementy, precyzyjnie wykonane.Dom szkieletowy - czy warto? Podsumowanie
Dom szkieletowy ma wiele zalet, a jedną z nich jest szybka realizacja inwestycji. Ta nowoczesna technologia budowlana pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Możesz obniżyć koszty fundamentów. Za wybraniem domu szkieletowego przemawia energooszczędność, elastyczność projektu i ekologia. Jeśli planujesz kupno domu szkieletowego, koniecznie zajrzyj na stronę https://gotowedomy.pl/kategoria/domy-szkieletowe i zgłąb najważniejsze informacje.